W dwóch kolejnych latach turniej Pomeranka Cup był kontynuowany, zyskując coraz wyższą rangę. W 2007 r. FIVB przyznał turniejowi międzynarodową homologację, a w 2008 r. wciągnął do oficjalnego cyklu światowych turniejów, jako turniej satelitarny.

W 2007 r. obsada II Turnieju Międzynarodowego o Puchar Polski „Pomeranka Cup 2007” miał jeszcze lepszą obsadę. Oprócz wszystkich najlepszych kobiecych par w Polsce przyjechały do Gdańska-Jelitkowa Amerykanki Erin Byrd i Paige Davis, Szwedki Asa Eriksson i Elizabeth Franze, Czeszki Martina Laboha i Elizabeth Adenubiova, Słowaczki Danica Repakova i Gabriela Tomasekova oraz znane już kibicom siatkarki z Estonii Polina Bratuhhina i Anna Kristina Nosko oraz Kadri Puri i Oksana Bosjanok.

Turniej jednak przebiegał pod dyktando polskich par, które z roku na rok podnosiły swój poziom. W półfinale były cztery polskie pary Wojtczak – Białobrzeska, Michoń – Wołoszyn, Ledeman – Kucypera, Urban – Wiatr. Z zagranicznych par najlepsza Repakova i Tomasekova, ale także im nie udało się dostać do najlepszej czwórki. W półfinale ogromne emocje wzbudził pojedynek dwóch najbardziej faworyzowanych polskich par. Dorota Wojtczak i Anna Białobrzeska po niesamowicie dramatycznych końcówkach pokonały Joannę Wiatr i Katarzynę Urban. W drugim półfinale Agnieszka Kucypera i Joanna Ledeman pewnie pokonały Magdalenę Michoń-Szczytowicz i Agnieszkę Wołoszyn. Te ostatnie sięgnęły ostatecznie po brązowy medal dość niespodziewanie pokonując Urban i Wiatr.

W meczu finałowym przy pełnych trybunach Wojtczak i Białobrzeska odniosły efektowne zwycięstwo, pokonując pewnie w dwóch setach Kucyperę i Ledeman. Dorotę Wojtczak wybrano najlepszą zawodniczką turnieju. Wraz ze swoją partnerką obroniła Puchar Polski, który wywalczyła rok wcześniej.

Jak zwykle nie brakowało też innych atrakcji jakie Fundacja Siatkówki Plażowej przygotowała dla kibiców. Były występy Stefana Friedmana oraz grupy Riverboat. Rozegrano tradycyjnie „Mecz Gwiazd” gdzie na boisku pojawili się z jednej strony mistrz olimpijski Ryszard Bosek, prezes PZPS Mirosław Przedpełski, Andrzej Melon i Bartosz Bachorski, a z drugiej Janusz Bułkowski, Dawid Bułkowski, Łukasz Wiśniakowski, Robert Wojszczuk. Wielokrotni mistrzowie Polski i inicjatorzy Fundacji Siatkówki Plażowej Janusz Bułkowski i Bartosz Bachorski byli specjalnymi gośćmi turnieju, podobnie jak mistrzowie olimpijscy z Montrealu Tomasz Wójtowicz i Ryszard Bosek. Znów znakomite opinie jakie zebrał turniej pozwoliły Fundacji Siatkówki Plażowej o nadaniu temu turniejowi jeszcze wyższej rangi. Dzięki staraniom turniej w Gdańsku-Jelitkowie został wciągnięty przez FIVB na listę cyklu światowego.