Gromadowska/Legieta to nowe zestawienie, które z przytupem wchodzi w plażowy sezon 2021. Pierwsze przetarcie na turnieju Chwiałka Volley, w którym wystąpiło aż 48 par w turnieju żeńskim, było bardzo udane, ponieważ para zdominowała rywalizację wygrywając wszystkie spotkania i zameldowała się na najwyższym stopniu podium. Dodatkowo Kinga Legieta została uznana najbardziej wartościową zawodniczką całego turnieju i wyróżniona nagrodą MVP! Było to bardzo dobre przetarcie przed zbliżającym się turniejem międzynarodowym w Bułgarii, a dokładniej w Sofii, gdzie w dniach 19-23.05 rozgrywany był turniej World Tour 1*.

Rozpoczynając zmagania z czwartej pozycji w rozstawieniu turniejowym, w fazie grupowej Gromadowska/Legieta pokonały parę z Kanady i Cypru, zajmując pierwsze miejsce w grupie. Tym samym Polki zameldowały się bezpośrednio w ćwierćfinale. Tam jednak trzeba było uznać przewagę pary z Wenezueli (która w klasyfikacji końcowej stanęła na drugim miejscu) i finalnie zakończyć rywalizację na solidnej, piątej pozycji.

Oba turnieje stanowią bardzo dobry prognostyk na kolejne, zbliżające się rozgrywki. Pierwsze przetarcie na arenie międzynarodowej zaostrzyło apetyty i już niebawem para Gromadowska/Legieta będą miały możliwość sprawdzić się z topowymi teamami świata plażowego.