W dniach 28-30.08.2020r w Ośrodku Sportów Letnich „Słupna”, przy ul. Stadionowej 7 w Mysłowicach odbył się Finał ORLEN Mistrzostw Polski 2020 w siatkówce plażowej kobiet i mężczyzn.

Słoneczny piątkowy dzień rozpoczął się turniejem pań. Turniej żeński układał się zgodnie z planem po myśli par kadrowych Polski, grających pod szyldem ORLEN Teamu: Katarzyny Kociołek/Agaty Ceynowej oraz Moniki Brzostek/Aleksandry Gromadowskiej, grającej teraz pod szyldem ORLEN Tatarek Tiguar Pharmaceris Team.

Początek turnieju żeńskiego rozpoczął się w piątek pomyślnie dla zawodniczek sponsorowanych przez Fundację Siatkówki Plażowej, bowiem Kinga Legieta/Aleksandra Chyła wygrały 2:1 (21:23, 21:14, 15:11) z parą Szczytowicz Magdalena/Tokarska Michalina, zaś Jagoda Gruszczyńska/ grająca tym razem w parze z Dorotą Strąg wygrały 2:0 z parą Ciężkowska Małgorzata/Kielak Julia.

W kolejnym meczu Kinga Legieta/Aleksandra Chyła przegrały z późniejszymi zwyciężczyniami turnieju, kadrową parą Polski Katarzyną Kociołek/Agata Ceynowa 0:2 (15:21, 13:21) oraz dość niespodziewanie czwartą parą tych Mistrzostw Weroniką Antczak/Justyną Kozłowską 1:2 (17:21, 21:14, 8:15), zajmując ostatecznie 9 miejsce w tych Mistrzostwach Polski 2020.

Bardzo dobrze natomiast spisywała się w dalszej części turnieju Jagoda Gruszczyńska, zdobywając ostatecznie brązowy medal Mistrzostw Polski 2020 i III miejsce, uzyskując w kolejnych meczach następujące wyniki:

  • Łukaszewska Justyna/Klocek Olga – Strąg Dorota/Gruszczyńska Jagoda 1:2
    (15:21, 21:16, 12:15),
  • Kociołek Katarzyna/Ceynowa Agata – Strąg Dorota/Gruszczyńska Jagoda 2:1
    (17:21, 21:19, 21:19),
  • Strąg Dorota /Gruszczyńska Jagoda – Łodej Marta/Marcinowska Melania 2:0
    (21:12, 21:16),
  • Brzostek Monika/Gromadowska Aleksandra – Strąg Dorota/Gruszczyńska Jagoda 2:1
    (21:23, 21:19, 15:13) ,

W meczu o  miejsce III

  • Antczak Weronika/Kozłowska Justyna – Strąg Dorota/Gruszczyńska Jagoda 0:2
    (13:21, 12:21),

W meczu o miejsce I

  • Kociołek Katarzyna/Ceynowa Agata –  Brzostek Monika/Gromadowska Aleksandra 2:0
    (24:22, 21:19),

Medalistki turnieju kobiet:

  • złoto – KatarzynaKociołek / AgataCeynowa
  • srebro – MonikaBrzostek / Aleksandra Gromadowska
  • brąz – Dorota Strąg /Jagoda Gruszczyńska

Medaliści turnieju mężczyzn:

  • złoto – Michał Bryl /Mikołaj Miszczuk
  • srebro – Piotr Kantor / Bartosz Łosiak
  • brąz – Mariusz Prudel /Jakub Szałankiewicz

więcej na stronie www.pzps.pl.