W dniach 15-18.11.2018 r. w Elblągu odbył się XX Jubileuszowy Międzynarodowy Turniej w Piłce Siatkowej rozgrywanej na siedząco „Elbląg Cup”.

W zawodach startowało 6 zespołów.

Oto końcowa tabela zawodów.

1. Finlandia
2. KS Indra Kazimierz
3. IKS Atak Elbląg
4. Start Wrocław
5. Paravolley Poland
6. Gdańsk

Siatkowa rozgrywana na siedząco to zespołowa gra sportowa oparta na przepisach gry w piłkę siatkową, zmodyfikowanych w taki sposób, aby umożliwić grę zarówno osobom niepełnosprawnym jak i pełnosprawnym na jednym boisku, dając im równe szanse na wygraną.

Pole gry stanowi prostokąt o wymiarach sześć metrów szerokości i dziesięć długości. Linia środkowa dzieli boisko na dwie połowy o długości pięć metrów. Linia ataku oddalona jest dwa metry od środkowej, wyznaczając tym samym pole ataku o wymiarach sześć metrów na dwa metry.

Wymiary siatki do gry również są proporcjonalnie pomniejszone. Długość siatki to siedem metrów, z czego sześć metrów jest pomiędzy antenkami. Szerokość siatki to 80 centymetrów, a ponieważ wymiary oczka w siatce są takie same jak w tradycyjnej siatkówce, toteż jest ich o dwa mniej czyli osiem. W rozgrywkach męskich siatkę zawiesza się na wysokości 115 centymetrów od podłoża, natomiast w żeńskich górna taśma znajduje się o dziesięć centymetrów niżej.

Jet to jedyna dyscyplina sportu, w której osoby niepełnosprawne i pełnosprawne mają RÓWNE SZANSE rywalizowania zarówno o miejsce na boisku w swoim zespole, jak i z drużyną przeciwną podobnie skonstruowaną.

To wyjątkowa dyscyplina sportu, w której INTEGRACJA osób niepełnosprawnych i pełnosprawnych odbywa się w sposób naturalny, dając pełną satysfakcję z gry każdemu z jej uczestników,

Elementy treningu piłki siatkowej na siedząco wprowadzone do programu szkolenia adeptów tradycyjnej piłki siatkowej znacząco wzbogacają warsztat techniczny i motoryczny późniejszego SIATKARZA.

Więcej informacji www.paravolleypoland.eu