W dniach 28.08-01.09.2019r na Rynku Głównym w Toruniu rozegrany został turniej finałowy o tytuł Mistrza Polski 2019 w Siatkówce Plażowej Kobiet i Mężczyzn.

Bardzo dobry występ zanotowały sponsorowane przez Fundację Siatkówki Plażowej Monika Brzostek (uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro), która w tym turnieju grała z Aleksandrą Gromadowską oraz Aleksandra Wachowicz– grała z Jagodą Gruszczyńską.

W bezpośredniej rywalizacji w finale, który przyniósł dużo emocji – najlepsze okazały się Monika Brzostek i Aleksandra Gromadowska, które pokonały po bardzo ciekawym spotkaniu 2;1 (21:14,16:21,15:11) – duet Aleksandrę Wachowicz/Jagodę Gruszczyńską. Na najniższym stopniu podium stanął młody duet Ceynowa/Kłoda po zwycięstwie 2:0 (21:13, 21:12) nad Zackiewicz/Zdon.

W turnieju tym sponsorowana także przez Fundację Siatkówki Plażowej para Kinga Legieta/Aneta Kaczmarek zajęły 7 miejsce.

W zmaganiach siatkarzy Tytuł Mistrza Polski 2019 zdobylirozstawieni w turnieju z numerem “1” – Grzegorz Fijałek i Michał Bryl, którzy po emocjonującej walce w finale pokonali po tie-breaku Jakuba Szałankiewicza i Maciej Rudola 2:1 (16:21, 24:22, 15:11). Brązowe krążki wywalczyli Michał Kądzioła i Marcin Ociepski zwyciężając braci Adama Andrysa/Romana Andrysa 2:0(21:15,21:17).

Pełne wyniki Turnieju Kobiet Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej Toruń 2019 r:

I runda:

Ceynowa/Kłoda – Radkowiak-Kiedacz/Chyła 2:0 (21:17, 21:8)
Tomala/Klocek – Chudzik/Bielak 2:0 (21:13, 21:14)
Błasiak/SłoneckaBrzostek/Gromadowska 0:2 (14:21, 27:29)
Kujawska/Okońska – Zackiewicz/Zdon 1:2 (21:13, 15:21, 17:19)
Saad/Strąg – Kirszenstein/Bednarek 2:0 (21:15, 21:11)
Balcerowicz/TylutkiLegieta/Kaczmarek 1:2 (14:21, 24:22, 12:15)
Tokarska/Szczytowicz – Łodej/Jundziłł 0:2 (11:21, 13:21)
Chyła/WołoszynGruszczyńska/Wachowicz 0:2 (18:21, 17:21)

II runda:

Ceynowa/Kłoda – Tomala/Klocek 2:0 (21:18, 21:18)
Brzostek/Gromadowska – Zackiewicz/Zdon0:2 (16:21, 19:21)
Saad/Strąg– Legieta/Kaczmarek 2:1 (16:21, 21:19, 15:12)
Łodej/Jundziłł– Gruszczyńska/Wachowicz 0:2 (17:21, 10:21)

Prawa strona drabinki:

Chyła/Wołoszyn – Tokarska/Szczytowicz 2:0 (21:17, 21:11)
Balcerowicz/Tylutki – Kirszenstein/Bednarek 2:0 (21:19, 21:13)
Kujawska/Okońska – Błasiak/Słonecka 0:2 (9:21, 14:21)
Chudzik/Bielak – Radkowiak-Kiedacz/Chyła 1:2 (19:21,21:12,12:15)
Wołoszyn / Chyła – Brzostek / Gromadowska0:2 (11:21, 13:21)
Tylutki / Balcerowicz – Tomala / Klocek 0:2 (12:21, 22:24)
Błasiak / Słonecka – Jundziłł / Łodej 1:2 (21:15, 20:22, 13:15)
Radkowiak-Kiedacz / Chyła – Kaczmarek / Legieta0:2 (6:21, 9:21)
Brzostek / Gromadowska– Tomala / Klocek 2:0 (21:13, 21:14)
Jundziłł / Łodej – Kaczmarek / Legieta 2:0 (21:13, 21:14)
Strąg / Saad– Brzostek / Gromadowska 0:2 (9:21, 25:27)
Kłoda / Ceynowa – Jundziłł / Łodej 2:0 (21:10, 21:15)

Ćwierćfinały:

Kłoda / Ceynowa – Zdon / Zackiewicz 1:2 (21:13, 21:23, 16:18)
Strąg / Saad – Gruszczyńska / Wachowicz 1:2 (15:21, 21:16, 8:15)

Półfinały:

Zdon / Zackiewicz– Brzostek / Gromadowska 0:2 (9:21, 9:21)
Gruszczyńska / Wachowicz – Kłoda / Ceynowa2:0 (21:16, 21:19)

Mecz o 3. miejsce:

Zdon / Zackiewicz – Kłoda / Ceynowa 0:2 (13:21, 12:21)

Finał:

Brzostek / Gromadowska – Gruszczyńska/Wachowicz 2:1 (21:14, 16:21, 15:11)