W dniu 30.08.2020 r. w Mysłowicach tuż po zakończeniu Finału Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej kobiet i mężczyzn 2020 – miała miejsce uroczystość podziękowania kończącym karierę Komisarzy PZPS – Jerzemu Tatarkowi i Bogusławowi Kawiakowi.

Jerzy Tatarek – bezpośrednio współpracuje przez cały czas z Fundacją Siatkówki Plażowej od początku jej powstania. Pod jej szyldem organizował pierwsze obozy dla dzieci i młodzieży w siatkówki plażowej.

Pomagał w organizowanym przez Fundację I Międzynarodowego Turnieju Siatkówki Plażowej Mężczyzn w Polsce pod patronatem Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego, który odbył się w dniach 17-18.08.2002 r. na piasku na Placu Defilad przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie z udziałem 3-krotnego Mistrza Olimpijskiego Amerykanina Karcha Kiraly’ego(zagrał w parze z wicemistrzem świata Canyonem Cemanem), brązowych medalistów Igrzysk Olimpijskich w Atlancie – Kanadyjczyków Johna Childa i Marka Cheese oraz brązowych medalistów Igrzysk Olimpijskich w Sydney – Niemców Joerga Ahmanna i Axela Hagera oraz polskiej czołówki siatkarzy plażowych, więcej na stronie www.fsp.org.pl, w zakładce Poprzednie turnieje.

Był Komisarzem PZPS oraz spikerem w czasie organizowanych nad morzem przez Fundację Międzynarodowych Turniejów Siatkówki Plażowej FIVB „Pomeranka CUP” w 2006, 2007, 2008 roku na plażach w Gdańsku Jelitkowie.

Był wieloletnim menedżerem kadry kobiet siatkówki plażowej oraz przez wiele lat członkiem i współpracownikiem Wydziału Siatkówki Plażowej PZPS.  Współtwórca zasad gry w siatkówką plażową najmłodszych zawodników w kategoriach U10 i U12.

Od 2005 roku do dziś komisarz siatkówki plażowej. Lubiany przez zawodników, organizatorów, wprowadzający świetny klimat na zawodach. Rozpoznawalny nie tylko  w Polsce, ale u naszych sąsiadów z ościennych państw, szczególnie u Czechów,  z którymi od wielu lat współpracuje.

Bogusław Kawiak – był wielokrotnie sędzią w czasie organizowanych przez Fundację Siatkówki Plażowej zawodów.

Z siatkówką plażową związany od pierwszego oficjalnego meczu siatkówki plażowej w Polsce w lipcu 1994 nad Zalewem Zegrzyńskim.

Przez 30 lat członek Wydziału Siatkówki Plażowej i szef sędziów siatkówki plażowej w Polsce.  W tym czasie wychował wielu sędziów siatkówki plażowej, w tym dwoje sędziów międzynarodowych (Agnieszka Myszkowska i Krzysztof Wojtunik).

Przez wszystkie lata odpowiadał za opracowanie regulaminów rozgrywek turniejów siatkówki plażowej (żółta książeczka, obecnie handbook siatkówki plażowej).

Nauczyciel młodzieży, prawdziwy fachowiec, rozpoznawalny nie tylko na obiektach plażowych i halowych. Ikona polskiej siatkówki plażowej.

W czasie tej uroczystości pamiątkowe koszulki Mistrzostw Polski i upominki wręczyli Jerzemu Tatarkowi i Bogusławowi Kawiakowi: – Jacek Kasprzyk – Prezes PZPS, Marcin Weiner – członek Zarządu PZPS i Prezes Śląskiego Związku Piłki Siatkowej, Rafał Pośpiech – Przewodniczący Wydziału Siatkówki Plażowej PZPS oraz Sebastian Michalak – Dyrektor ORLEN Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej.

Życzymy Jurkowi i Bogusławowi wiele lat dobrego zdrowia i pomyślności w życiu osobistym.